Megint nyertek pólósaink

GólörömA spanyolok után tegnap a franciákat is legyőzte a magyar férfiválogatott. A világbajnoki címvédő magyarok a vártnál nehezebben, de 12-7-re legyőzték a francia együttest a keddi 2. fordulóban a budapesti Vízilabda Eb férfi tornájának B-csoportjában.

A házigazda így továbbra is százszázalékos a margitszigeti kontinenstornán, ugyanis a hétfői nyitómérkőzésén 12-9-re nyert Spanyolország ellen. Benedek Tibor szövetségi kapitány együttese csütörtökön 20:30-tól a nagy rivális szerbekkel csap össze. Ma 12:20-tól 12:40-ig sajtó-nyilvános edzést tartanak fiaink a szentendrei V8 Uszoda és Szabadidőközpontban, a Kálvária út 16/C-ben.

? Erre a találkozóra nehezebb volt felkészülni, mint az elsőre. Annál pedig jobb ez a francia csapat, hogy ne használja ki, ha az ellenfél még nem százszázalékosan pörög. Ezúttal a nagyszünetig bírták, utána már érvényesült a nagyobb tudás ? értékelt Benedek Tibor szövetségi kapitány. Az 1. negyedet 2:2-es döntetlennel zártuk, a 2. negyed utáni nagyszünetben 4:3-ra, a 3. negyed után már 9:4-re vezettünk. Az utolsó negyedben 3:3 volt az eredmény, így maradt az ötgólos győzelem.

Keddi eredmények, A-csoport: Montenegró-Oroszország 15-7 (5-1, 3-2, 4-2, 3-2), Olaszország-Románia 9-4 (1-1, 3-1, 4-1, 1-1), Görögország-Grúzia 15-6 (4-1, 6-1, 3-3, 2-1). B-csoport: Szerbia-Németország 12-7 (3-2, 3-1, 3-2, 3-2), Horvátország-Spanyolország 8-8 (3-2, 2-2, 1-2, 2-2), Magyarország-Franciaország 12-7 (2-2, 2-1, 5-1, 3-3). A magyar góldobók: Varga Dániel 3, Madaras 2, Varga Dénes, Hárai, Tóth, Vámos, Hosnyánszky, Erdélyi és Decker Á. 1-1. Ma este 17:30-kor lányaink a hollandok ellen mutatkoznak be a négycsapatos A-csoportban.