ZETApress

hírportál

Így lettek ők bajnokok

29 kiváló magyar sportolónak – köztük a 2024-es párizsi olimpia néhány aranyérmesének -, a gyerekkortól az első sikerekig vezető útja követhető végig az Így lettünk bajnokok 2.0 című könyvben. A kötet a HM Sportállamtitkárság, a Magyar Sportújságírók Szövetsége Nagy Béla-programja, valamint a MOL Új Európa Alapítvány támogatásával jött létre.

Az öt éve kiadott Így lettünk bajnokok minden várakozást felülmúló sikere szülte az ötletet, hogy folytassuk a sportolók történeteinek bemutatását – mondta a Magyar Sport Háza I. emeleti konferenciatermében Bruckner Gábor felelős kiadó és szerkesztő a 11 órai könyvbemutatón hozzátéve, hogy a párizsi olimpia idején véglegesedett az elhatározás, és feszített tempóban, két hónap alatt kellett elkészíteni a beszélgetéseket, hogy a karácsonyi könyvvásárra megjelenhessen a 378 oldalas, 7990 forintos remekmű.

Fábián László, a MOB főtitkára szerint olyan sportolókat szólaltattak meg a szerzők, akik példaképek, és sok újdonságot, érdekességet olvashatunk róluk a könyvben. – Szakembereknek, sportvezetőknek is érdekes olvasmány lehet megtudni, hogy más sportágakban milyen út vezet a sikerig. A MOB örül, hogy lett folytatása az első könyvnek, és reméljük, ennek is lesz még folytatása! – hangsúlyozta az 1988-as szöuli olimpiai bajnok öttusázó.

A könyvből kicsik és nagyok, szülők és edzők, sportból élők és szurkolók egyaránt megtudhatják, milyen gondokkal küzdöttek, milyen jellemvonásokkal gazdagodtak a pályájuk elején azok a kiválóságok, akiknek végül bejött, hiszen a világsikerig vezetett a karrierjük. Miképpen viselték a győzelmeket és hogyan a vereségeket? Miről kellett lemondaniuk, és megérte-e a sok-sok áldozat?

A sztorikkal és tanulságokkal teli portrékötetben klasszisaink és a hozzájuk közel állók mesélnek mindarról, aminek a végkifejlete ugyanaz lett: a világsiker. A szerzők: Babják Bence, Ballai Attila, Bruckner Gábor, Ch. Gáll András, Csurka Gergely, Gy. Szabó Csilla, Harle Tamás, Török László voltak. A 73 éves Török László, a csapat korelnöke nem titkolta, kezdetben képtelen vállalkozásnak tartotta, hogy két hónap alatt elkészülhet a magas színvonalú kötet.

Siklósi Gergely szerint azért jött létre a könyv, hogy saját példáikkal segítsenek az edzőknek, a szülőknek és a gyerekeknek. – Szalay Gyöngyi nevelőedzőm mindig hitt bennem, és egy nevelőedzőtől ez a legtöbb, mi adható, hogy hisz a tanítványában! – mondta a csapattal olimpiai bajnok párbajtőröző. Rajta kívül Érdi Mária vitorlázó és Tóth Krisztán cselgáncsozó olimpikonok jelentek meg a könyvben szereplők közül, a többiek külföldön vagy belföldön készülnek vagy versenyeznek. Dibusz Dénes és Sallai Roland futballisták például a szomszédos Népstadionban ma 20:45-kor a németek ellen lépnek pályára válogatottunk 999. hivatalos mérkőzésén.

Tibi fiam éppen Vancouverben van világkupa-versenyen, itt én képviselem őt. Nagyon jó érzés, hogy ilyen fiatalon, 24 évesen felért a csúcsra, olimpiai bajnok lett, és megtiszteltetés számunkra, hogy benne lehet ebben a csodálatos könyvben! – mondta idősebb Andrásfi Tibor, a csapattal olimpiai bajnok, egyéniben 4. helyezett Andrásfi Tibor párbajtőröző edzője, édesapja.

Szóljon hozzá!