Kudarc vagy siker?

Nemzeti 11-ünk 1:0-s I. félidei vezetés után 1:1-t ért el a hollandokkal a Nemzetek Ligája A3-csoprt 3. fordulójában tegnap 20:45-től 60 ezer néző előtt a Népstadionban. Vezette: a svájci Lukas. Az előző napi szövetségi kapitányi várakozások idekattintva olvashatók.

Marco Rossi tanítványai az egész meccsen alig több mint 25%-ot birtokolták a labdát, azonban a 32. percben egy szép támadás végén Sallai Roland betalált. A folytatásban még nagyobb nyomás nehezedett a magyar kapura, így a nyáron Eb-elődöntős hollandok a hajrában annak ellenére egyenlítettek Denzel Dumfries fejesével, hogy Dirk van Dijk csapatkapitány – Szoboszlai Dominik liverpooli csapattársa – kiállítása miatt már 4 perce emberhátrányban játszottak.

Nemzeti együttesünk – amely Gera Dániel személyében újoncot is avatott – 40 év, sorozatban 9 vereség után először nem kapott ki Hollandiától. Gólszerzők: Sallai (32.), illetve Dumfries (83.); piros lap: van Dijk (79.); sárga lap: Varga B. (13.), Fiola (77.), illetve van Dijk (76., 79.).

Magyarország: Dibusz – Fiola, Orbán, Dárdai Márton (Botka, a szünetben) – Bolla (Gera, 89.), Schäfer, Nikitscher, Nagy Zsolt – Sallai (Csoboth, 65.), Szoboszlai – Varga Barna (Nagy Ádám, 78.).

Hollandia: Verbruggen – Dumfries, De Vrij (Malen, 77.), Van Dijk, Van de Ven – Gravenberch, Reijnders, Timber (Til, 77.) – Simons (De Ligt, 81.), Zirkzee (Brobbey, 77.), Gakpo (Hato, 90.).

A döntetlennek a meccs előtt örültünk volna, a végén viszont a hosszas vezetés és 11 perces emberelőny miatt csalódást éreztünk. A másik tegnap esti meccsen Bosznia-Hercegovina – Németország Dzenko (70.), illetve Undav (30., és 36.) góljaival 1:2 (0:2) lett az eredmény. A tabellán 1. Németország (9:3) 6, 2. Hollandia (8:5) 5, 3. Magyarország (1:6) 2, 4. Bosznia-Hercegovina (3:7) 1 pont. A mieink hétfőn 20:45-kor Bosznia-Hercegovina, míg a hollandok Németország vendégei lesznek Zenicában, illetve Münchenben.