Kl-csoportkörös a Fradi

A Fradi csütörtök este 12.073 néző előtt a svájci Urs Schnyder sípjelére 2:0-s I. félidő után 3:0-ra verte a litván Zalgiris Vilniust az Üllői úton, így 7:0-s gólaránnyal jutott az őszi csoportkörbe. Gólok: Traoré (4., 48.), Varga B. (42., tizenegyesből). Sárga lap: Marquinhos (38.) és Makreckis (90+2.). Az előző napi nyilatkozatok idekattintva olvashatók.

A csoportkör sorsolását tegnap 14:30-kor kezdték Monte-Carlóban. Bajnokunk az előző kiírásban döntős olasz Fiorentina, továbbá a belga ezüstérmes Genk és a szerb bronzérmes Cukaricki csapatával találkozik a Konferencia-liga csoportküzdelmeiben – láttuk az M4 Sporton. A Fradi sorozatban 5. alkalommal szerepel európai kupasorozat főtábláján.

Máté Csabi legénységét az UEFA tegnap délutáni monacói sorsolásán az első kalapból húzták ki és az F-csoportba sorolták. A négyes 1. helyezettje egyből a nyolcad-döntőbe kerül, míg a 2. helyezett a 16 közé jutásért az Európa-liga valamelyik csoport-harmadikával játszik.

Az FTC a szerb FK Cukaricki ellen itthon kezdi meg szereplését. Az UEFA mai tájékoztatása szerint az F-csoport első mérkőzésére szeptember 21-én csütörtökön 18:45-től kerül sor. A Fradi ugyancsak hazai pályán zárja majd a csoportkört: december 14-én csütörtökön 18:45-től az előző idényben döntős olasz Fiorentinát fogadja. A csoport 1-2. helyezettje jut a rájátszásba. A döntőt május 29-én szerdán rendezik Athénban, az M4 Sport az összes Fradi-meccset élőben közvetíti. Az FTC Kl-menetrendje:

1. forduló: szeptember 21-e 18:45 Ferencváros-FK Cukaricki
2. forduló: október 05-e 21:00 ACF Fiorentina-Ferencváros
3. forduló: október 26-a 21:00 KRC Genk-Ferencváros
4. forduló: november 09-e 18:45 Ferencváros-KRC Genk
5. forduló: november 30-a 21:00 FK Cukaricki-Ferencváros
6. forduló: december 14-e 18:45 Ferencváros-ACF Fiorentina