Újabb 2 ezüst Csengtuban

Késely és Sebestyén a mai két érmesünk az Egyetemi Világjátékokon: a 10. napon a vívás és az úszás utolsó napján is voltak magyar érdekeltségű versenyek – tudatták sajtósaik. A tegnapi versenyekről idekattintva olvashatunk.

Úszás: A szám 4., egyben utolsó versenynapján Késely Ajna (BGE) női 400 m gyorsban állt rajthoz, ahol nagy hajrában a 2. helyet szerezte meg a döntőben 4:09,50-es idővel, így ezüstérmes lett. Az 1. helyen a kínai Li Bingjie (4:08,38), a 3. helyen pedig az olasz Antonietta Cesarano (4:10,49) végzett. Női 200 m pillangóban Sebestyén Dalma (SZE) a 2. helyen végzett 2:09,12-s idővel, míg Hatházi Dóra (Washington State University) 4. helyen zárta a futamot (2:10,18). Az 1. helyen az olasz Antonella Crispino végzett 2:09,10-s idővel, a 3. helyen pedig a japán Chiho Mizuguchi 2:09,65-tel.

Vívás: A szám utolsó versenynapján a Benyus Attila (BME), Frühauf Benjámin (King’s College London), Korom Erik (BGE) és Mihály Andor (SE) összeállítású férfi tőrcsapatunk 45:15 arányban vesztette el az olaszok elleni mérkőzést a 8-as táblán, így nem jutottak a legjobb négy közé.

Holnap az Egyetemi Világjátékok záró napján helyi idő szerint déli kezdéssel a férfi egyetemi vízilabda-válogatottunk döntőzik az olaszok ellen.