A segítők segítése
14 hazai betegszervezet összefogásával ma délelőtt elindult az országos Támaszadók Program, amely a tartós betegeket gondozó családtagokat hivatott segíteni.
Mivel a gondozó családtag állapota kihatással van az ápolt beteg állapotára, esélyeire, kilátásaira is, a 11 órai sajtótájékoztatón megismertük annak a szociológiai felmérésnek az eredményét, amely több mint 2000 válasz alapján térképezte fel a szerettüket ápoló-gondozó családtagok egészségi és anyagi helyzetét, fizikai és érzelmi állapotát és az ápolt betegnek a családtaggal való viszonyát.
Az V. kerületi Nádor utca 15-ben, a CEU I. emeletén Deli Mónika szociológus, B. Papp László egészségügyi szakújságíró, Szántai Anita, a Magyar Sclerosis Multiplexes Betegekért Alapítvány elnöke, Tischler Erika, a programot támogató Merck Kft. külső kapcsolatokért felelős vezetője és 14 hazai betegszervezet hozzászóló képviselői tartottak egyórás sajtótájékoztatót.
Délben kerekasztal beszélgetés kezdődött a tartósan beteg családtagjaikat gondozó hozzátartozók helyzetéről B. Papp László moderálásával a Támaszadók Programot alapító 14 betegszervezet – Egészség Hídja Összefogás, az Egészségért a Mellrák Ellen Egyesület; Gyógyulj Velünk Egyesület Összefogás a Daganatos Betegekért; Hasnyálmirigyrákos Betegekért Országos Egyesület; Lélek-zet Egyesület a Tüdőrákos Betegekért és Hozzátartozóikért; Magyar Rákellenes Liga; Magyar Sclerosis Multiplexes; Betegekért Alapítvány; Magyar Sclerosis Multiplexes Betegek Szövetsége; Magyarországi Crohn-Colitises Betegek Egyesülete; Mályvavirág Alapítvány; Összehangolva Alapítvány a Daganatos és Krónikus Betegekért; Ritka és Veleszületett Rendellenességgel Élők Országos Szövetsége; Szent László Hospice Alapítvány; SzívSN Országos Betegegyesület; Van Holnap! Daganatos Betegeket és Sztómaviselőket Segítő Alapítvány – képviselői között. Az online is követhető kétórás eseményt lezáró közös fotózás utáni szendvicsebéden az eszmecsere kötetlenül folytatódott.