Búcsú a BL-től

Dinamó Zágráb - FTCTegnap este az Üllői úton a BL 3. selejtezőkörének visszavágóján a Ferencváros 1:0-s félidő után 4:0-ra kapott ki a Zágrábtól. Mivel a múlt keddi odavágón 1:1-es döntetlen született odakinn, 5:1-es összesítéssel a horvátok jutottak a 4. selejtező fordulóba.

A zöld-fehérek jövő csütörtökön az Európa-liga rájátszásában küzdhetnek a főtáblára jutásáért. Bajnokcsapatunk augusztus 22-én idegenben, majd 29-én az itthoni visszavágón lép pályára, az NB I 3. fordulójában pedig már 17-én szombaton 19:30-kor az újonc Kaposvárt fogadja az Üllői úton.

A Honvéd még ponttalan

Az OTP Bank Liga 2. fordulójában a Fradi megint pihent, mert a zalaegerszegi vendégjátékát az 1. fordulóbeli DVSC elleni otthoni összecsapásához hasonlóan bizonytalan időre elhalasztották. Az Európai Ligából kiesett 3 csapatunk vasárnap lépett pályára, több-kevesebb sikerrel, míg a kaposvári és diósgyőri mérkőzésekre szombaton 17 órakor és 19:30-kor került sor az M4 Sport kamerái előtt. Eredmények:

Kaposvár?Mezőkövesd 1:2 (1:2)
DVTK?Újpest FC 1:2 (1:1)
DVSC?Kisvárda 4:1 (2:1)
Paksi FC?Bp. Honvéd 3:1 (2:0)
PAFC?Mol Fehérvár FC 0:2 (0:0)

Először nyert az MTK az NB II-ben

Vasárnap kilenc mérkőzést rendeztek a Merkantil Bank Liga 3. fordulójában, míg a békéscsabai összecsapás hétfőn 20 órakor kezdődött az M4 Sport kamerái előtt. Eredmények:

Békéscsaba?Vasas 2:0 (1:0)
Az élcsoport: 1. ETO FC Győr 9 (6:1), 2. Csákvár 9 (7:4), 3. Budafok 6 (7:2), 4. Békéscsaba 6 (4:2).

Kikapott a Liza

Az NB III. Keleti-csoportban hiába vezetett félidőben 1:0-ra az Erzsébeti SMTK, 3:2-re kikapott Egerben a 2. fordulóban. Az 1. fordulóban 1:0-ra nyertek otthon, a vasárnapi 3. fordulóban pedig Füzesgyarmatot fogadják az Ady Endre utcában, így a soroksári biztonsági szolgálat MLSZ-mellényes személy- és vagyonőrei megint bizonyíthatják rátermettségüket.