Meglett a 3 pont!

Focistáink tegnap 20:45-től 1:0-s I. félidő után 2:0-ra győztek a bosnyákok vendégeként a Nemzetek Ligája A3-csoport 4. fordulójában Zenicában. A másik csoportmeccsen ugyanakkor Münchenben Németország-Hollandia 1:0 (0:0) lett, így 1. Németország (10:3) 10, 2. Hollandia (8:6) 5, 3. Magyarország (3:6) 5, 4. Bosznia-Hercegovina (3:9) 1 ponttal.

Nemzeti együttesünk sikerével megerősítette az osztályozót érő 3. helyét a csoportjában és pontszámban utolérte a negyeddöntőt érő 2. helyen álló hollandokat. A 86. percben becserélt Szűcs Kornél személyében újoncot avató válogatott – melyet 70. alkalommal irányított Marco Rossi szövetségi kapitány -, így a 6. meccsén is veretlen maradt a bosnyákokkal szemben – láttuk az M4 Sporton.

A mieinkre idén még két meccs vár a Nemzetek Ligája élvonalában: legközelebb november 16-án szombaton Hollandia vendégei leszünk Amszterdamban, majd 19-én kedden Németországot fogadjuk a Népstadionban. A meccs előtti magyaros nyilatkozatok idekattintva olvashatók.

A Bilino Polje Stadionban 8392 néző előtt az angol Anthony Taylor sípjelére kezdődő meccsen gólszerző: Szoboszlai (38. és 50., utóbbit 11-esből), sárga lap: Katic (24.), Kolasinac (60.), Huseinbasic (75.), illetve Fiola (88.).

Bosznia-Hercegovina: Vasilj – Gazibegovic (Omerovic, a szünetben), Katic, Bicakcic, Kolasinac – Bajraktarevic, Tahirovic (Saric, 79.), Gigovic (Huseinbasic, 65.), Burnic (Tabakovic, 65.) – Hajradinovic (Basic, 79.), Dzeko.

Magyarország: Dibusz – Botka, Orbán, Fiola – Bolla (Gera Dániel, 68.), Nikitscher, Schäfer (Nagy Ádám, 86.), Nagy Zsolt (Szűcs, 86.) – Sallai (Gazdag, 68.), Szoboszlai – Varga Barna (Ádám, 78.).