Továbbjutott a Fradi!

A Fradi a Groupama Arénában 17.347 néző előtt 3:1-es I. félidő után 5:1-re verte a kazah Tobolt a foci BL-selejtező 1. fordulójának tegnap esti visszavágóján. Mivel a múlt heti odavágón 0:0 volt, 5:1-es összesítéssel jutottunk a jövő heti 2. fordulóba. A keddi sajtótájékoztatókról idekattintva olvashatunk.

A mieink 100. gólját a legrangosabb európai kupasorozatban Adama Traore szerezte a 4. percben. A mali támadó a 17. percben duplázott, Aissa Laidouni 21. percbeli találata pedig végérvényesen eldöntötte a továbbjutást.

A vendégek erejéből már csak Igor Szergejev szépítésre futotta a 23. percben, melyre a házigazdák a 68. percben becserélt Fortune Bassey 74. és 90+1. percbeli duplájával válaszoltak. A Fradira a Holman Dávidot is foglalkoztató szlovák Slovan Bratislava – mely tegnap Grúziában a Dinamó Batumi ellen 2:1-re fordított a hosszabbításban – vár a 2. körben. A főtáblára kerüléshez négy párharcot kell megnyernünk!