Szárnyaló Budafok

Zalaegerszegen is folytatta jó szereplését a BMTE. Az NB I újonca 1896 néző előtt 0:1-ről 3:1-re fordítva győzött tegnap délután az OTP Bank Liga 8. fordulójában. Múlt szombati hazai sikerük idekattintva olvasható. A dél-budaiak sorozatban aratott 3. sikerükkel feljöttek a dobogóra, míg a zalaiak zsinórban harmadszor maradtak pont nélkül.

A címvédő Ferencváros szombat este a Groupama Arénában 15.789 néző előtt 2:0-ra győzte le az ÚFC-t, így már 57 mérkőzés óta veretlenek hazai pályán a bajnokságban: 11 döntetlen mellett ez volt a 46. győzelmük. Az ÚFC ellen pedig lassan öt éve nem veszített a pontvadászatban: 5. döntetlen mellett 9. alkalommal győzték le a lila-fehéreket, sorozatban ötödször.

Javított Kisvárda elleni mérlegén az MTK: a Hungária körúton 1084 néző előtt 1:1-et játszott Kisvárdával a szombati nyitómérkőzésén. Az élvonalban korábban háromszor találkozott egymással a két együttes, és mindháromszor a Kisvárda nyert 1:0-ra. A Honvéd döntetlennel szakította meg a Paks nyerő szériáját 1701 néző előtt a paksi pályán, ahol gól sem esett szombaton.

Folytatódott a Mezőkövesd rossz sorozata: a vendég MOL Fehérvártól 2:1-re kapott ki tegnap. A sereghajtó hazai csapat sorozatban a 4. bajnoki meccsét veszítette el, még a 2. helyezett vendégek 3 döntetlen mellett a 4. győzelmüket gyűjtötték be.

Több mint két hónap után nyert újra bajnokit a DVTK. A kiesőzónában álló borsodiak 1730 néző előtt 3:0-ra legyőzték a II. félidő nagy részében emberhátrányban játszó vendég PAFC-ot a tegnap esti zárómeccsen, így több mint két hónap után nyertek újra bajnokit. A DVTK ezt megelőzően sorozatban 5 NB I-es meccset vívott meg nyeretlenül, a legutóbbi négyet kivétel nélkül elveszítette. A miskolciaknak utoljára még az 1. fordulóban, augusztus 16-án sikerült bajnokin győznie. A PAFC megszakítás nélkül harmadszor kapott ki az NB I-ben, idegenben az eddigi 4 meccséből csak egyet nyert meg.

A 8. forduló eredményei: MTK-Kisvárda 1:1 (1:0), Paks-Honvéd 0:0, FTC-ÚFC 2:0 (1:0), ZTE-BMTE 1:3 (1:2), Zsóry-Fehérvár 1:2 (0:1), DVTK-PAFC 3:0 (3:0). A bajnokság állása: 1. FTC 16, 2. Fehérvár 15, 3. BMTE 13, 4. Paks 11, 5-6. Kisvárda, ÚFC 10-10, 7-8. PAFC, MTK 9-9, 9-10. Honvéd, ZTE 8-8, 11-12. DVTK, Zsóry 7-7 ponttal. Október 31-én szombaton a Fradi Fehérvárra látogat. Aznap a Honvéd a Zsóryt, a PAFC a ZTE-t, míg másnap a BMTE Paksot, ÚTE az MTK-t, Kisvárda a DVTK-t fogadja.