Megint nyert a BMTE

A két héttel ezelőtti sporttörténeti siker után a BMTE megszerezte második hazai győzelmét is 1400 néző előtt tegnap délután a 7. fordulóban a sereghajtó DVTK ellen. A hazai gólokat Oláh és Ihring-Farkas szerezte a 17. és a 64. percben, melyekre Drazic a 72. percben válaszolt.

A vírushelyzetre tekintettel a lefújás után negyedórával csak online sajtótájékoztatót tartottak, melyet a házigazdák Facebook-oldalán kísérhettünk figyelemmel. Kérdéseinket a BMTE-sajtó emailcímére kellett elküldenünk. Most került átadásra a 360 fős új fedett lelátójuk is, kibővítve ezzel a létesítmény befogadóképességét. A játékoskijáró felett támogatói VIP-helyet is kialakítottak, melyre tízezer forint a belépő. A VIP-jegyhez gyorsított beléptetés és étel-italfogyasztás is társul.

Némi nosztalgiával ültem fel a sajtótribünre, mert utoljára a ’70-es évek elején jártam itt szülővárosom csapatával, a Balassagyarmati SE-vel. Akkor még mindketten alsóbb osztályokban: NB III-ban vagy NB II-ben játszottunk és a sporttelepre sem beléptető kapukon, biztonsági őrök sorfala között, hanem nyugdíjas jegyszedők mellett lehetett bejutnunk. A hazai és vendégszurkolókat se különítették el egymástól, mégse verekedtünk össze a mérkőzéseken.

A 7. forduló eredményei: Kisvárda-FTC 0:2 (0:0), BMTE-DVTK 2:1 (1:0), ÚFC-Zsóry 1:0 (0:0), PAFC-MTK 0:3 (0:2), Paks-ZTE 3:1 (1:1), Honvéd-Fehérvár 2:2 (1:0). A tabellán 1. FTC 13, 2. Fehérvár 12, 3-5. Paks, BMTE, ÚFC 10-10, 6-7. PAFC, Kisvárda 9-9, 8-9. ZTE, MTK 8-8, 10-11. Honvéd, Zsóry 7-7, 12. DVTK 4 ponttal. A 8. fordulóban 25-én vasárnap délután a BMTE a ZTE-hez látogat, míg a DVTK aznap este a PAFC-ot fogadja.